De Sociale Dienst Drechtsteden wilde de dienstverlening aan de burger verbeteren en koos voor een andere aanpak. De sociale dienst heeft een werkplein geopend met een vriendelijke, open uitstraling waarbij burgers gastvrij worden ontvangen door medewerkers. Dit heeft ertoe geleid dat er aanzienlijk minder (gewelds)incidenten plaatsvinden. In het filmpje hieronder vertelt veiligheidscoördinator Henry van der Burgh hier meer over.

0:00
0:00
/
0:00

Andere aanpak

Eerst was het werkplein ingericht met hoge balies die de werknemers veiligheid moesten bieden. Nu is het een open ruimte met enkele half afgesloten gesprekshoekjes. Daarnaast zijn kamers beschikbaar voor wanneer er meer privacy gewenst is. Verder is er een koffiebar met barista’s die gerund wordt door de stichting Philadelphia (een organisatie die ondersteuning biedt aan mensen met een beperking).

Naast een andere inrichting van het werkplein, zet de Sociale Dienst Drechtsteden in op het voorkomen van incidenten door medewerkers trainingen in ‘hospitality’ (gastvrijheid) te geven. Zij kunnen daardoor dieper op de (hulp)vraag van burgers ingaan en hen beter van dienst zijn.

De veiligheidscoördinator spreekt, waar nodig, burgers aan op hun gedrag en bekijkt direct wat de Sociale Dienst Drechtsteden van die situatie kan leren. 

Meer informatie

Wilt u meer weten over de aanpak van de Sociale Dienst Drechtsteden? Neem dan contact op met veiligheidscoördinator Henry van der Burgh: HL.vander.Burgh@drechtsteden.nl.